ציוד הידראולי, בוכנות, סלקטורים, ואביזרים הידראוליים

ציוד הידראולי / בוכנות / סלקטורים / אביזרים ורכיבים הידראוליים שונים

ציוד הידראולי, בוכנות, וסלקטורים הם אביזרים המשמשים כחלק ממרכיבי המערכות ההידראוליות השונות שכוללות בתוכם תחום רחב של ציוד וחומרים הידראוליים, ציוד הידראולי, בוכנות, וסלקטורים משולבים במערכות הידראוליות ויש להם תפקידים שונים וכולם ביחד יוצרים את המערכת ההידראולית לשימושים השונים.

המונחים, ציוד הידראולי, בוכנות, וסלקטורים כוללים בתוכם עוד הרבה רכיבים שונים של חיבורים הידראוליים, מקשרי פלדה, שסתומים הידראוליים, חלק מהרכיבים ההידראוליים הם מכניים חלקם מפוקד חשמל, חלק מהציוד ההידראולי מיוצר מחומרים שונים, ובשילוב נכון של הציוד ההידראולי והאביזרים ההידראוליים אנו מקבלים מערכת הידראולית בעלת יכולות שונות ותפקודים הידראוליים וכוח הידראולי.

בוכנות 

ככלל תפקיד הבוכנה / בוכנות להפעיל ציוד מכני או הידראולי בתנועה ובהעברת כוחות גדולים וכמעט ללא הגבלת כוח וכל זה בהתאם לכמות השמן ההידראולי ( ספיקת השמן ההידראולי ) המגיע אל הבוכנה ההידראולית וכמובן מותנה בלחץ ההידראולי ובגודל הבוכנה גם באורכה של הבוכנה ובעיקר בקוטרה של הבוכנה.

מיבנה בוכנה הידראולית

הבוכנה מורכבת מכמה אביזרים הידראוליים:

צילינדר

צילינדר זהו הגוף החיצוני של הבוכנה שהוא צינור מושחז פנימית, מכסה אחורי ( ישבן הבוכנה ) שסוגר את הצילינדר בחלקו האחורי של הבוכנה שעליו גם מתחבר חיבור הידראולי להזרמת השמן ההידראולי לתוך גוף הבוכנה, ( בדרך כלל מרותך לצילינדר של הבוכנה, מכסה קידמי, הוא הסוגר הקידמי של הבוכנה בתוכו ממוקמים אטמים לאיטום בין מוט הבוכנה ולצילינדר של הבוכנה ( בדרך כלל מתברג לצילינדר הבוכנה לצורך פירוק הבוכנה והחלפת אטמים ).

לסוגר הקידמי יש קדח שדרכו עובר מוט הבוכנה.

מוט הבוכנה

זהו מוט פלדה מושחז ומצופה כרום לתנועה חלקה בינו לבין הסוגר הקידמי של הבוכנה, למוט הבוכנה מתחבר ראש הבוכנה ( בד"כ בהברגה ) שאוטם את הבוכנה בתוך הצילינדר והוא שמניע את מוט הבוכנה פנימה או החוצה על פי זרימת השמן ההידראולי והכיוון בו השמן ההידראולי נכנס לבוכנה ההידראולית, על ראש הבוכנה מורכבים האטמים הראשיים של הבוכנה ולצורך ההפרדה בין שני צדדיו הקידמי עליו מורכב המוט והאחורי לכיוון מכסה הבוכנה האחורי, והם גם האטמים המחליקים על הצילינדר הפנימי המושחז,  כפי שכבר ציינו פה לבוכנה יש יכולת ליצירת כוחות מאד גדולים בתנועה קווית.

סלקטורים 

סלקטור זהו רכיב הידראולי שמאפשר את הכוונת השמן ההידראולי למקום הנדרש במערכת ההידראולית / לצינורות ההידראוליים שמובילים את השמן בלחץ לציוד שאנחנו מפעילים , הסלקטור קיים במיבנים שונים ובצורת הפעלה שונה כמו הפעלה מיכנית ע"י ידית הפעלה ו/או פקודה חשמלית בעזרת מפעילים אלקטרוהידראוליים מסוגים שונים.

א.מ.ש הידראוליקה ומדחסים בע"מ מעניקה שירות תחזוקה, תפעול, תיקון ושיפוץ של כל סוגי הבוכנות , הסלקטורים , והאביזרים ההידראוליים בכל גודל ומכל סוג.

פטיש הידראולי בתהליך תיקון ושיפוץ
פטיש הידראולי בתהליך תיקון